Říjen 2011

Klobouček

25. října 2011 v 19:20 | Dick |  Panenky
Brouzdáním po netu jsem se inspirovala k další tvorbě na naší malou Jarušku.
Přesný střih, bohužel, poskytnout nemohu, protože se jedná o práci "od oka". Zkoukla jsem několik zajímavých kloboučků a pospojovala je dohromady.
Každopádně na střihu není nic těžkého. Zadní díl je tvořen jakýmsi půloválem a něž je přišit, myslím, rovný pruh, který tvoří vlastně konstrukci kloboučku.
Celý klobouček je dozdoben žabičkovanou krempou. Ta je v okraji začištěná jemnou kraječkou.
Práce by byla celkem fajn, jen kdybych vše nešila v ruce. Pokud se do něčeho podobného pustíte, pak nebuďte líní jako já a použijte šicí stroj. Ušetříte si hodiny práce a kila nervů. :o)

Rajská polévka s cizrnou

11. října 2011 v 19:56 | Dick |  Kuchyň
Potřebné přísady
mrkev, pórek, brambora, 400g rajčat, 200g cizrny
Postup přípravy
Cizrnu přebereme, opereme a uvaříme do měkka.
Rajčata omyjeme a rozkrájíme na drobnější kousky. Ty vložíme do hrnku a rozvaříme, abychom je mohli propasírovat a zbavit se tak jádřinců a slupek. Pokud použijeme protlak, pak tato část odpadá. :o)
Mrkev a bramor ustrouháme, pórek nakrájíme na kolečka.
Chceme-li zdravější verzi, pak zeleninu vložíme do vývaru a uvaříme do měkka. Chceme-li chutnější verzi pak mrkev na kousku másla osmahneme, přidáme pórek, zalejeme vývarem a uvaříme do měkka. :o)
Přidáme ustrouhanou bramboru.
Přidáme rajčata a cizrnu. Povaříme.
Ozdobíme zelenou petrželkou. Polévka je velmi sytá. S tousty je to bohatá večeře.
Dobrou chuť.

Kulíšek

5. října 2011 v 17:59 | Dick |  Panenky
Po delším čase se vracím k háčku, šicí jehle, případně pletacím jehlicím a na rozjezd zkouším menší kousek pro panenku - Jarušku.

U babičky jsem našla zbytky pletací příze a sbírku různých vzorečků, tak jsem usoudila, že by bylo škoda takovéto poklady nevyužít.

Jarušku kulíšek zahřeje a dceři se líbí, takže jsm s výsledkem spokojená i já.

Práce a náhoda mne inspirovaly k realizaci dalšího projektu, který budu moci vbrzku představit. Doufám, že si nezakřiknu a úspěšně jej dokončím... :o)
Popis vzorku, samozřejmě na vyžádání poskytnu.