Srpen 2011

Legionářské řezy

28. srpna 2011 v 16:58 | Dick |  Kuchyň
Potřebné přísady
400 g polohrubé mouky, 200 g másla, 4 žloutky, 1/2 PrDoPe, 100 g moučkového cukru
4 bílky, 100 g cukru krupice, 150 g mletých ořechů, rybízová marmeláda
Postup přípravy
Mouku, máslo, žloutky, cukr a PrDoPe na vále zpracujeme v hladké těsto, které válečkem rozválíme na placku a přeneseme na plech s vyšším okrajem. Plech samozřejmě předem vyložíme pečícím papírem, nebo vymažeme tukem.
Připravené těsto potřeme rybízovou marmeládou. Sladkou, třeba jahodovou, meruňkovou... bych nepoužila, moučník by byl mdlý, přeslazený. Na marmeládu navršíme nádivku. Z bílků a cukru ušleháme pevný sníh. Z lehka do něj vmícháme rozstrouhané ořechy.
Vložíme do trouby vyhřáté na 170°C a pečeme asi 30 minut do zrůžovění povrchu a zezlátnutí okrajů.
Po vychladnutí polijeme čokoládovou polevou.
Necháme vychladnout, zuhnut. Poté můžeme ostrým nožem krájet na řezy.
Dobrou chuť.

Bavorské vdolky

24. srpna 2011 v 19:43 | Dick |  Kuchyň
Potřebné přísady
200 ml mléka, 5 lžic rumu, špetka soli, 5 lžic cukru, 3 žloutky, 50 g rozpuštěného másla, 250 g hladké mouky, 250 g polohrubé mouky, 30 g čerstvého droždí
tuk na smažení, povidla, tvaroh na strouhání
Postup přípravy
Z droždí, mléka a lžičky cukru připravíme kvásek. Na vále smícháme mouky a zbylý cukr. Do hromádky rozhrneme důlek do něhož vyklepneme žloutky, přidáme rum, rozpuštěné máslo a kvásek. Podle potřeby přidáme vlahé mléko a zpracujeme v hladké, nelepivé těsto, které necháme v teple vykynout. Odhadem tak 40 minut.
Po vykynutí z těsta vyválíme tak na palec silnou placku z níž vykrajujeme kolečka.
Obrácenou vařečkou v každém z nich vytvoříme důlek, a opět necháme kynout.
Po vykynutí je vkládáme do rozpáleného tuku důlkem dospod a pomalu smažíme do červena. Až zčervaná spodní strana, otočíme je a osmahneme i druhou stranu.
Po-té je vyndáme ven na ubrousek, aby se odsál přebytečný tuk.
Do důlku namažeme povidla - nejlépe promíchaná s rumem - a bohatě zasypeme strouhaným zvarohem.
Dobrou chuť.

Švestkové knedlíky

24. srpna 2011 v 6:15 | Dick |  Kuchyň
Potřebné přísady
1kg vařených brambor, 30dkg hrubé mouky, 3 dkg krupice, 1 vejce, lžička soli, asi 50 omytých a vypeckovaných švestek, cukr, máslo, mák, strouhaný tvaroh, nebo třeba osmažená strouhanka na posypání
Postup přípravy
Brambory rozstrouháme na jemném struhadle a spolu s moukou, krupicí, vejcem a solí zpracujeme v hladké těsto. Z tohoto těsta odkrajujeme kousky z nichž vytvoříme v dlaních placičku, položíme švestku a zabalíme v kuličku. Je-li švestka kyselejší, pak k ní přidáme asi půl lžičky cukru.
Připravené knedlíčky na vále obalíme v krupici, nebo hrubé mouce, aby se nepřilepily k podložce.
Jakmile máme dostatečný počet zaváříme je v osolené, vroucí vodě. Knedlíčky vložíme do vroucí vody, zamícháme, aby se odlepily ode dna a vaříme podle velikosti asi 7 minut. Hotové samy vyplavou na hladinu.
Vyndáme je z vody a ihned propíchneme aby utekla pára a nesrazily se. Podáváme posypané mletým mákem smíchaným s moučkovým cukrem, bohatě přesypané strouhaným tvarohem, nebo třeba na másle do zlatava opraženou strouhankou.
Dobrou chuť.