Červen 2011

Pompadůrka

13. června 2011 v 17:17 | Dick |  Panenky
Před časem mne kamarádka požádala o zhotovení panenky avizující průjezd nevěsty. Svěřila se své kamarádce a ta mne požádala o zhotovení doplňků pro svůj velký den. Začala jsem tím nejjednodušším - pompadůrkou na drobnosti.
Pojednává se o vypodšívkovaný, saténový, opět ručně šitý, pytlíček o rozměrech cca 18x8 centimetrů. Stažený šňůrkou z téhož materiálu. Po dokončení se mi zdál "chudý", tak jsem jej ozdobila koupenou růžičkou, kterou jsem přišila pomocí perličky.
Teď už jsem byla s dílem celkem spokojená, jenže v tom mne slečna nevěsta požádala i o další tvorbu - kterou představím později - takže jsem pytlíček ještě pošila perličkami. Aby k sobě jednotlivé kousky ladily.

Klobouček a botičky

3. června 2011 v 16:47 | Dick |  Panenky
Před časem jsem ve městě na jedné holčičce viděla moc pěknou čapku. Bohužel jsem neměla s sebou foťák, jinak bych si jistě poprosila o pózu, abych si mohla podobný spíchnout. Ten originál tedy byl šitý.
Nenašla jsem doma lehké bílé plátýnko, takže jsem se pustila do háčkování.
V kloboučku na fotkách jsou protaženy klasické čelenky, toliko proto, abych jej mohla vyfotit. Dcerka je příliš neposedná než aby mi minutku poseděla před objektivem.
Jde vlastně jen o dlouhé sloupky, případně řetízková oka. Žádná velká věda.... :o)
Když byl kulíšek na světě, řekla jsem si, že jej můžu doplnit i podobnými botičkami...

Stejně jako klobouček jsou i botky tvořeny dlouhými sloupky případně řetízkovými oky.
Botičky jsem ozdobila koupenou růžičkou na špičku. Tato ozdobka se mi zdála chudá, tak jsem pokračovala perličkami po obvodu.
Tytéž perličky jsem tedy doplnila i na klobouček. Na fotkách asi moc nejsou vidět. Mám je po celém obvodu.
Botičky
Detail.
Pohled zepředu.

Modelína

1. června 2011 v 13:12 | Dick |  Nabízím
Nabízím něco jako modelínu. :o) V pravém slova smyslu se o modelínu nejedná. Nejjednodušeji popsat jako polystyrenové kuličky, obalené lepící hmotou. Při hraní, tvarování drží kuličky u sebe, takže se, maminky, nemusíte bát nepořádku, který by skutečný polystyren vytvořil.
Jedná se o novinku na našem trhu. Info třeba zde: http://www.playfoam.pexi.cz/o-playfoam.html
Zapomněla jsem vyfotit ještě jednu tvarovku modré barvy, takže celkem 5 kusů. Jako dárek přibalím potištěný karton s nápady na modelování.
Cenu si představuji 150,- Kč.

Ponožky a náramky

1. června 2011 v 9:04 | Dick |  Nabízím
Nabízím čtyři skvělé kamarády pro nejmenší miminko. V každém z broučků se ukrývá spousta zábavy a učení v podobě chrastění, cinkání, šustění a podobně.
Ponožky přitahují pozornost dítěte k nožkám, takže se snadno a rychle naučí s nimi pohybovat, hrát si s nimi a tedy i sedět. :o)
Náramky se k ručičkám připínají suchým zipem. Opět přitáhnou pozornost, takže mimí brzy pochopí, že má dvě ruce a spoustu prstíků, které může obdivovat a zkoumat.
Lze snadno vyprat.
Cenu si představuji 300,- Kč

Lampička

1. června 2011 v 7:29 | Dick |  Nabízím
Nabízím prkticky nepoužitou "hračku" ? - lampičku.
Měsíček po přepnutí knoflíčku buď jen měkce, jemně svítí, nebo svítí a hraje příjemnou melodii. Světlo není statické - stále stejné, nýbrž se pomalinku rozsvěcí a téměř zhasíná. Hudba není "kolovrátek", nýbrž dvě krásné kolébací melodie. Připomínají mi Mozarta, pohádku...
Cenu si představuji 450,- Kč

Kladívko

1. června 2011 v 6:56 | Dick |  Nabízím
Nabízím veselého společníka pro Vaše dítko. Při úderu se střed kladívka otočí, schová se veselý obličejík po straně a kladívko se zasměje, případně vydá jiný legrační zvuk.
Žlutou rukojetí lze otáčet, přičemž kladívko "klape".
Hračka je prakticky nepoužitá, jen vystavená v postýlce.
Cenu si představuji: 150,- Kč

Domácnost

1. června 2011 v 6:50 | Dick |  Nabízím
Nabízím fungl nové, nepoužité nádobíčko a vaničku pro panenky. Velikostně předpokládám odpovídá pro panenku například Baby Born, ovšem nevím na jisto, nezkoušeli jsme. NA přání mohu přeměřit, vyfotit lépe, například v poměru s jiným předmětem....
Nádobí jsme dostali jako dárek, bohužel však nevyužijeme, proto tu netknuté, fungl nové leží.
Cenu si představuji 85,- Kč

Kaťátka

1. června 2011 v 6:46 | Dick |  Nabízím
Nabízím bezvadné "monterky" pro malé raubířky. Podle mého nnázoru velmi vhodné pro pokusy s lezením a vstáváním. Velikost odhaduji 6-12 měsíců. Kalhotky jsou fungl nové, nepoužité, neprané. Zakoupené pravděpodobně v řetězci Lidl, ale nevím na jisto. Každopádně nejsou od Asiatů.
Cenu si představuji 90,- Kč


Ponožky

1. června 2011 v 6:42 | Dick |  Nabízím
Nabízím fungl nové, nerozbalené ponožky pro mimi. Velikost uvedená 62/68. Myslím, že v pohodě na celý první rok vystačí.
Zakoupené předpokládám v řetězci Lidl, ale nevím na jisto. Každopádně od asiatů nejsou!!!
Cenu si představuji 50,- Kč.

Župan

1. června 2011 v 6:38 | Dick |  Nabízím
Nabízím fungl nový, nepoužitý, nepraný dámský župan. Župan je velmi jemný, heboučký, krásný. Ježíšek to nějak neodhadl a nadělil mi dva totožné. :o) Fotografie díky blesku trochu zkreslují barvu, řekla bych, že na prostředním obrázku je nejpodobnější skutečnosti. Dodám zabalen v originál tašce.
Cenu si představuji 1500,- Kč

První knížka

1. června 2011 v 6:30 | Dick |  Nabízím
Nabízím obrázkové leporelo pro nejmenší miminko. Obsahuje dva černobílé obrázky pro rozvoj zraku, jedno políčko s "nezbytným" zrcátkem a devět obrázků zvířátek. Políčka se zvířátky různě chrastí, šustí, mám dojem, že i pískají. Mohu vyzkoušet.
Leporelo jsme dostali celkem pozdě, takže netknuté leží - i díky tomu si nejsem 100% jistá všemi funkcemi. Je jako nové.
Cenu si představuji 300,-Kč