Duben 2011

Peřinky

27. dubna 2011 v 9:52 | Dick |  Panenky
Naše malá Baby Born dostala nové jméno - Jaruška.

Dcerka usoudila, že se jí přestaly líbit staré peřinky, tak mne poprosila o zhotovení nových.

Ze saténu jsem šmikla potah, sešila, začistila a vypracovala zapínání na knoflíky. Pak jsem chvilku dumala o zdobení.

Zbyteček krajky se k ničemu jinému asi nehodí. Doplnila jsem jej saténovou stužkou, dcerka si vyžádala "rozsypané" flitry.

Služka

8. dubna 2011 v 19:02 | Dick |  Panenky
Pár dní (dobře, slíš týdnů) mi zlobil foťák. Takže dnešní výtvor je už pěkně starý. Šatičky jsem tvořila někdy začátkem roku. Nejprve jsem je zapomněla vyfotit, a pak mi foťák odmítal poslušnost...

Přiznávám, že mně práce na nich příliš nebavila, takže jsou oproti plánu dost odbyté. Chtěla jsem vytvořit i zástěrku, čepeček, odprašovačku, ale... Miminko a vůbec nechuť můj plán přerušila. Horko těžko jsem ukroutila tanto "polotovar".

Šaty byly v podstatě jednoduché, jen velmi zdlouhavé. Celé modrou přízí - perlovka - z dlouhých sloupků. a poté jsem do každého sloupku vpichovala dva nové, které jsem později obháčkovala krátkými sloupky z bílé příze.

Domeček máme od Ježíška.

Zapínání na suchý zip schovaný pod vlasy.

Sváteční šatičky

3. dubna 2011 v 19:50 | Dick |  Panenky
Dcerka se dostává do - podle mne - nejkrásnějšího věku, kdy zkoumá a poznává okolní svět. Pomalinku začíná lézt, posazovat se. Brzy mi uteče.... :o) Díky tomu nemám v poslední době chuť, ale ani čas věnovat se tvoření, panenkám a vůbec svým zájmům. I přesto jsem našla po chvilkách čas a spíchla šatičky.
Objevila jsem kousek plátýnka. Rozstříhat jej na Bárbínky mi bylo líto, ušít sobě košili nepotřebuju, tak co s ním?

Leželo, leželo až se "nastříhalo samo". Bez nějakého konkrétního impulsu jsem si prostě řekla, že spíchnu šatičky. Začala jsem kalhotkami, pak vrškem šatiček a ze zbytku sukýnku. Vyšlo mi to tip-ťop. Zbylo asi 5 centimetrů.
Celý model jsem šoulala v ruce. Tedy krom přištepování gumiček v nohavičkách a pase kalhotek. Natažená guma by se v ruce přišívala dost těžko. Jinak se mi nevyplatí rozkládat stroj na těch pár minut, které mi ty moje rebelky dovolí.

Takže kalhotky jsem nastřihla od oka. Dcerce jsem změřila délku od pasu ke kolínku a přes šíři látky šmikla. Celé zapošila, aby se netřepilo, ozdobila krajkou a nakonec stáhla gumičkou.

K šatičkám jakés takés střih mám, ale nevím, nevím, zda by vám byl co k čemu. Je poněkud svérázný. :o) Nicméně k dispozici....
Obkreslila jsem si dcerčino tílečko, změřila jí délku od ramínka k pasu a pak už jen na střihu tuhle přidávala, tamhle ubírala....
V původním plánu jsem měla klasické, nabírané rukávky, nicméně nedostatek materiálu můj plán zredukoval na minimum.

Zapínání je vpředu na horním díle šatiček (sukýnka je v celku). Zapínají se na druky, knoflíčky jsou pouze dekorativní. Alespoň má dcerka je příliš neposedná, než aby mne nechala zapínat titěrné knoflíčky.
Vzadu se šatičky mohou stáhnout do mašle.