Březen 2010

Baby Born

17. března 2010 v 8:29 | Dick |  Panenky
Před nedávnem jsem koupila dětské šatičky, abych mohla panence Mercedes dát krajku. Než jsem stačila uháčkovat sukni, dcerka si šatičky půjčila a oblékala do nich své mimí. Vlastně proč ne, jen chtěly malinko upravit, zmenšit.
Šaty
Celé jsem je rozpárala, abych nepoškodila krajku a mohla ji pro Mercedes vypreparovat. Zbytek šatů jsem zmenšila a sestehovala dohromady. S výsledkem jsem však nebyla spokojená. Šaty jakoby trčely, nepůsobily pěkně. Takže rozpárat a vymyslet jinak.
Jako nejjednodušší a i nejrozumnější řešení mi připadly kalhoty. Jsou praktické, dobře se oblékají a i pro dcerku jsou nejpřijatelnější.
Vršek - bolerko jsem jen malinko zmenšila, rukávy víc zřasila a bylo hotovo. Nohavičky jsem vystříhla jen tak od oka. Opět zřasila a sešila s bolerkem dohromady.
Zbyl mi ještě kousek látky. Chtěla jsem vytvořit botičky, bohužel nemám ztužovací plátno a bez něj by botky byly příšerné. Takže vyhrál klobouček. Střih je velmi podobný čepečku jaký nosí zdravotní sestřičky.
Půlměsíc kšiltu jsem šmikla z límce staré košile. Přišila s čepcem dohromady ozdobila růžičkou a spodní lem začistila mašlí za níž se klobouček váže.

Mercedes a Edmond

14. března 2010 v 14:38 | Dick |  Panenky
Panenku Mercedes posílám děvčatům z KaSi jako téma měsíce dubna, kde máme vytvořit libovolné století. To co se komu líbí.
Edmonda už mají v měsíci březnu, coby známou historickou postavu.
Velmi mne potěšilo, že jen pár hodin po vystavení mého výtvorku několik děvčat správně určilo koho jsem se snažila představit.
Doufám, že i Mercedes - coby hraběnka de Morself - má svou podobu.
Panáček má na fotkách poněkud křivý postoj. Nechtělo se mu pózovat. Musela jsem ho přesvědčit zapíchnutím bot do sněhu, případně opřením o dívku. No jo, je to jen chlap... :o) :o) :o)
Doufám, že ty dva už nerozdělí žádní nepřátelé, či další těžké rány osudu.

Hraběnka Mercedes de Morself

10. března 2010 v 14:25 | Dick |  Panenky
Co by to bylo za Edmonda Dantese bez Mercedes?
U Monky jsem vykoukala šatečky, které se mi moc zalíbily a které se do mé doby výborně hodí, tak jsem mrkla po originální předloze na stránky Paradise Dolls.
Podařilo se. I když se poslední zkušenost s překladem nezdála být potřebná, přesto jsem to zkusila. Některé věty jsem opět nepochopila, ale čert je vem. Vzorek jsem měla, počet ok upravený na velikost mé panenky taky, tak hurá do práce.
Monka píše, že pro ni bylo nejhorší uháčkovat a našít aplikace. Kdepak. Prima a pohodová práce.
Já si totiž jako materiál zvolila šicí nitě. Horor bylo uháčkovat sukni. Jedna řada trvala déle jak půl hodiny, čímž mi přibyl jeden a půl milimetru. Ano, opravdu milimetru.
Sukni jsem několikrát hodila do kouta, často i vzteky, protože počet ok v předloze mi vůbec nesouhlasil. Jednou byly šaty příliš nabírané, takže se aplikace zcela ztrácely, podruhé byly moc úzké, působily chudě. Třetí pokus tedy vyšel. Jenže zhruba 10 dní práce bylo k ničemu.
Sukni jsem si k obrazu svému upravila i v aplikaci a to tím, že jsem do středu každé vložila perleťový flitr a korálek. Bez nich mi nášivky splývaly.
Klobouk a měšec jsem si vymyslela úplně. Jednak už jsem měla málo materiálu a druhak originál klobouku už mám na jiné panence.
K tomuto střihu mne inspirovala Popelčina macecha v pohádce tři oříšky pro Popelku.

Továrna na zmrzlinu

8. března 2010 v 11:17 | Dick |  Nabízím
Nabízím značkovou dětskou hračku - továrnu na zmrzlinu. Dítě pomocí zdravotně nezávadné modelíny vytváří různé veselé "sladkosti". Více informací třeba zde: hračky Pompo

Modelína je vyrobena z pšenice, takže při náhodném požití nehrozí vážné nebezpečí, avšak ke konzumaci určená není! Modelínu lze běžným způsobem vyprat, na oblečení nezanechává stopy. Z koberce jednoduše vyluxovat vysavačem. Ověřeno vlastní zkušeností.

Hračku nabízím, protože dcerku příliš nezajímá. Podobné továrny na modelínu má již tři, takže tuhle jen rozbalila, vyzkoušela a teď tu téměř měsíc netknutá leží. Předám včetně dokladu o koupi v Praze (7.2. 2010) takže skoro v plné záruce. Továrnu odešlu včetně několika kelímků různobarevné modelíny. Na fotografii je jen jeden.

Pro další informace mne neváhejte kdykoliv kontaktovat.
Původně stála 549,- Kč, já ji nabízím za 250,- Kč.
zmrzlina
PRODÁNO

Monte Cristo

6. března 2010 v 9:22 | Dick |  Panenky
Posledním převlekem do kterého jsem se v rámci soutěže pustila je samotný hrabě Monte Cristo.
Zde jsem mnoho nápověd nevymyslela. Zámek v pozadí sice stojí nedaleko Paříže, avšak náš hrabě v něm zcela jistě nikdy nebyl. :o)
Největší nápověda se skrývá v "nádechu" portrétu herečky Ornely Muti, která hrála snoubenku Mercedes v - podle mně - nejlepším filmovém zpracování této knihy.

Prsa

5. března 2010 v 12:21 | Dick |  Kuchyň
Bratr nedávno oslavil narozeniny. Bohužel jsme v ten den nemohli být spolu, ale...
Sejdeme se tento víkend, tak jsem mu upekla dort.
Fotky z postupu bohužel nemám. Nedokážu potahovat marcipánem a při tom v ruce držet foťák. Myslím, že postačí pohled na hotové dílo a pár amatérských rad. :o)
Klasický, obyčejný korpus tvaru srdce jsem po vychladnutí 2x prořezala, lehonce namázla rybízovou marmeládou, hustě pokladla piškoty a promazala čokoládovým krémem. Piškoty, samozřejmě můžete vynechat, dort se mi zdál malinký, tak jsem jej chtěla udělat vyšší.
Na oblé části srdce jsem pomocí piškotů a krému vytvarovala jakés-takés kopečky tvořící ňadra.
Celý povrch korpusu jsem potřela zbytkem krému a uložila do ledničky. Alespoň na hodinu, aby krém pořádně ztuhnul.
Marcipán jsem vyválela do tenka, tak abych pokryla ceý povrch korpusu. Plochu, kterou jsem se dotýkala rukama jsem nechala přikrytou igelitem - pracovala se mi lépe. Lehkými, krouživými pohyby dlaní jsem povrch marcipánu jakoby připlácla a zároveň uhladila, abych zahladila záhyby, nerovnosti, nebo případné trhlinky. Nejhorší část máme za sebou. :o)
Štětcem namočeným do čokoládové polevy jsem v několika vrstvách potřela boky, které jsem pak ozdobila mandlemi.
Týž polevou jsem obarvila kousek marcipánu a vytvarovala bradavky. Povrch marcipánu, okolí ňader a část představující tělo jsem taktéž potřela čokoládou. Zapíchala jsem mandle představující knoflíky na korzetu. Dort byl jaksi "nahatý", tak jsem korzet přesypala strouhanými mandlemi. Do čokoládového bobečku zapíchla marcipánovou růži. Teď už se jen těším až se zakousnem.

Abbe Busoni

4. března 2010 v 9:17 | Dick |  Panenky
Po útěku z vězení se Edmond vrací do rodné Marseille, kde hledá svého otce, snoubenku Mercedes, ale i přátele. Zjišťuje, že otec zemřel žalem po synovi, Mercedes i s ostatními blízkými odešla do paříže.
Takže jako najatý námořník odpolouvá směrem k Itálii, ovšem cestou se nechá vysadit na ostrově Monte Cristo, kde hledá poklad, který mu odkázal spoluvězeň Abbe Farea - zde tedy první nápověda v obrázku - truhla s pokladem.
Mimo jiné v převleku za Abbe Busoniho hledá své přátele a dozvídá sečím dál víc šokujícíh zpráv. Pomalinu mu dochází jaká zrada a spiknutí mu zkřížily cestu. Přebírá tedy novou identitu a je pevně rozhodnut dát průchod spravedlnosti. Čili socha spravedlnosti z obrázku je další nápovědou.

Edmond Dantes

2. března 2010 v 9:04 | Dick |  Panenky
Pro měsíc březen děvčata Kačka a Simča ze stránek KaSi vyhlásily soutěž. Měly jsme pro panenku vytvořit obleček známé historické postavy.
Pravda, můj výběr je asi trošku atyp, protože Edmond vlastně nikdy nežil, krom fantazie čtenářů Alexnadra Dumase. Snad mi bude prominuto... :o)
Do soutěžního obrázku jsem se snažila zakomponovat co nejvíce nápověd, proto je netypicky kýčovitý, přeplácaný. Panáček se tak trošičku ztrácí. Jsem však přesvědčena, že kdybych vystavila jen levou část, tak by nikdo neměl šanci uhodnout správně.
Panáček v ruce drží dopis, který celou tragiku osudu způsobil. Dopis jehož autorem je samotný Napoleon Bonaparte. Adresa zní: Noartiere; Volavkova 13; Paris. Dopis jsem zapačetila obyčejnou, obarvenou žvýkačkou. :o)
Další nápověda v obrázku se skrývá v pevnosti - vězení z něhož Edmond po osmnácti letech uprchl.