Vánočka

31. prosince 2009 v 7:51 | Dick |  Vánoce
Potřebné přísady
250g hladké mouky, 250g polohrubé mouky, 120 g cukru, 120g tuku (máslo), 3-4 žloutky, 30g droždí, 5 g soli, asi 1/4 l mléka, citronová kůra, vanilka, 30 g rozinek, 30 g mandlí
Postup přípravy
Rozinky je lepší den předem namočit do rumu.
Na vál připravíme mouku. Do středu uděláme důlek, kam rozklepneme vejce, rozdrobíme droždí, zasypeme lžičkou cukru a zalijeme vlažným mlékem. Necháme vzejít kvásek.
Mezitím nastrouháme kůru z citronu, nasekáme mendle, mimo kvásek přidáme sůl, rozinky a rozpuštěné máslo. Rukama zpracováváme těsto. Čím déle se těsto zpracovává tím je lepší.
Těsto dáme do mísy v níž bude kynout a mírně jej poprášíme moukou. Ideální teplota je cca 25 stupňů. Tohle těžké těsto kyne několik hodin, třeba i přes noc. Je dobré jej během kynutí několikrát obrátit, aby se do něj dostal vzduch a kvásek mohl lépe pracovat.
Vykynuté těsto rozdělíme na stejné díly - v mém případě 6.
Vyválíme z nich bochánky a ty posléze "roztáhneme do hadů". Ty na jednom konci pečlivě spojíme a pleteme.
Návodů na pletení je na internetu hromada. Například zde.
Pletení
Pokud si pletení potřebujete vyzkoušet na nečisto, pak nepoužívejte mašle, provázky a podobné materiály. Výsledek bude špatný, křivý, nevzhledný, ale hlavně nic z něj nepoznáte. Udělejte si těsto - třeba menší dávku klasického kynutého a zkoušejte to na něm.
Hotovo
Hotovou vánočku opět nechte kynout. Poté ji potřete rozšlehaným vejcem. Povrch posypejte sekanými mandlemi a dejte péci.
Před pečením
V mé troubě dávám co nejníž a peču cca 20 minut při 150 stupních, pak teplotu trochu snížím, asi na 140 stupňů a peču přibližně hodinu.
Troubu zbytečně neotevírejte! Rozhodně ne zezačátku, těsto by kleslo, srazilo se!
Upečení zjišťujte zápichem špejle. Zůstane-li suchá je upečeno. Taky samozřejme zkoumejte barvu.
Aby vám vánočka hezky držela tvar, tak se podpírá špejlemi. S tím ovšem neporadím, nikdy jsem to nepotřebovala. Mým způsobem pletení drží tvar sama od sebe.
Upečená
Po vychladnutí můžeme posypat moučkovým cukrem.
Dobrou chuť.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama