Svatý Otec

27. října 2009 v 18:12 | Dick |  Panenky
Nedávná návštěva Svatého Otce v naší republice mne inspirovala k dalšímu oblečku. Pár dní jsem lítala internetem a hledala z čeho se vlastně takový oděv skládá, jak vypadá, jak se co obléká a podobně.
Mimo jiné jsem se zastavila i na stránkách Katky a Simony, kde jsem vykoukala téma měsíce říjen - flitry. Chvilku jsem si s těmito myšlenkami pohrávala až jsem dospěla k vizi, kterou v následujících dnech představím.
Mikuláš
Základ oblečku tvoří alba, ornát a mitra.
Albu bych představila jako spodní prodlouženou "košili". V jiné, než bílé barvě jsem ji nikde neviděla.
Mikuláš
Svrchní, zdobený ornát má mnoho různých podob co se materiálu, vzorů, barev ale i třeba výšivek týče.
Mitra je pokrývka hlavy.
Mikuláš
Já zvolila samet a flitry na výšivku, což není v přímém souladu s křesťanskými oděvy. Tak prosím o prominutí, plynoucí z nutnosti.
Začala jsem totiž výšivkou kříže na hrudi. Během této práce jsem s ornátem několikrát "sekla" do kouta. Bezpočet pokusů jsem vypárala, protože výšivka vypadala špatně, nitě se v sametových chloupcích ztrácely, křivily. Flitry s korálky působily pouťově, samotné flitry byly laciné. Obšívané silnější nitě byly podivné, tvrdé... Škoda slov.
Kenovo pravé vlasy jsem schovala pod perleťovou stužku na balení dárků, vousy a obočí je z nepřekvapivého materiálu - vata.
Mikuláš
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 laliny | Web | 28. října 2009 v 14:44 | Reagovat

hmmm dobrý,ty se tedy nezdáš,jsem zvšdavá čím překvapíš příště

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama